Replika karabinka szturmowego 805 Bren A1 marki Action Sport Games została wyprodukowana na licencji zakładu zbrojeniowego Česká zbrojovka. Zaprojektowano ją na podstawie oryginalnych planów i posiada pełne oznaczenia palnego pierwowzoru. Jest to replika współczesnej broni, znanej między innymi z gier Battlefield 4 i Call of Duty: Ghosts.

Bren A1

Replika AEG CZ 805 BREN A1

Replikę w wersji AEG wykonano z metalu i tworzywa sztucznego – podobnie jak palny oryginał. Karabinek jest solidny i dosyć ciężki, co daje duże poczucie realizmu. Na lufie umieszczono długą szynę RIS, którą można wykorzystać do montażu optoelektronicznego urządzenia celowniczego – na przykład kolimatora. Replika jest już wyposażona w przyrządy przeziernikowe typu flip-up, łatwe do demontażu w razie potrzeby. Na bocznych szynach RIS na chwycie przednim można na przykład zamontować oświetlenie taktyczne. Boczne szyny można zdemontować, co wpłynie na obniżenie wagi repliki.

replika AEG 805 Bren A1

Replika AEG 805 Bren A1.

Karabinek 805 Bren A1w wersji AEG jest wyposażony w metalowy zmodyfikowany gearbox v3 z systemem szybkiej wymiany sprężyny – QSC. Pozwala on w kilka sekund dostosować moc repliki do warunków rozgrywki, zapewniając bezpieczeństwo osobom biorącym udział w strzelance. Gearbox posiada wzmocnione części i generuje prędkość początkową na poziomie około 394 FPS. Taka moc jest wystarczająca do działań na średnim dystansie.

805 Bren A1

Replika AEG 805 Bren A1 w akcji.

Karabinek szturmowy AEG CZ 805 Bren A1 produkowany przez Action Sport Games dostępny jest w promocyjnej cenie na stronie Militaria.pl. W zestawie znajduje się replika i magazynek mieszczący 500 kulek. Dodatkowo możesz dokupić osobno dedykowany magazynek.