Na co zwrócić uwagę szukając bojówek z prawdziwego zdarzenia? Solidne spodnie taktyczne dla kobiet to przede wszystkim wytrzymały materiał, funkcjonalne kieszenie, ale i wygodny krój dobrze dopasowany do sylwetki. Połączenia wszystkich powyższych cech nie odnajdziesz w modelach spodni z sieciowych sklepów odzieżowych.

Bojówki z sieciówek vs prawdziwe spodnie taktyczne

Prawdziwe spodnie taktyczne vs bojówki z sieciówek

Spodnie taktyczne dla kobiet Helikon UTP

Szukając w sieci bojówek damskich można trafić na całe mnóstwo par spodni stylizowanych na spodnie wojskowe. Zielony kolor i kilka dodatkowych kieszeni nie czyni jednak z nich spodni taktycznych. Jeśli zależy ci na militarnych spodniach z prawdziwego zdarzenia, przyjrzyj się modelom dla kobiet marki Helikon i Pentagon. Oprócz wysokiej jakości materiału, nowoczesne, kobiece spodnie taktyczne tych producentów charakteryzują się bardzo dobrze przemyślanym rozplanowaniem kieszeni.

Kieszenie – co do nich włożysz?

Bojówki dla kobiet posiadają kieszenie otwarte ze wzmocnionymi krawędziami lub zamykane na solidne rzepy czy zamki błyskawiczne. Dwie znajdują się na wysokości bioder, cztery na udach, cztery z tyłu. W niektórych modelach na wysokości pachwin znajdują się dodatkowo dwie wewnętrzne kieszonki, do których idealnie mieści się np. zapasowy magazynek lub latarka taktyczna.

W tego typu spodniach pochowasz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy ze swojego EDC. Telefon komórkowy, portfel, pomadka do ust, nóż, multitool, gaz pieprzowy, paczka chusteczek – to i jeszcze więcej pomieścisz w wielu kieszeniach swoich taktycznych spodni. Nie musisz się martwić, że podczas wędrówki coś ci wypadnie lub że kieszeń szybko się wytrze czy urwie. Dodatkowo pas jest przystosowany do przymocowania kabury.

Dokąd się wybierzesz?

W takich spodniach wygodnie ci będzie zarówno na górskiej wyprawie, podczas urbexu czy rozgrywek asg, jak i na co dzień. W modelu UTP wewnątrz nogawek na poziomie kolan znajdują się kieszenie dające możliwość umieszczenia w nich wkładek ochronnych. Spodnie taktyczne stanowią ciekawy kompromis między odzieżą militarną a cywilną. Sprawdzą się na służbie, na strzelnicy i po prostu jako wygodne spodnie. Przy zachowaniu dość dyskretnego fasonu oferują funkcjonalność bojówek.

Spodnie Helikon dla kobiet

Spodnie Helikon Women’s UTP PolyCotton Ripstop Khaki

SPRAWDŹ
Taktyczne spodnie dla kobiet

Spodnie Helikon Women’s UTP Jeans Denim Blue

SPRAWDŹ
Spodnie taktyczne dla kobiet

Spodnie Helikon Women’s UTP PolyCotton Ripstop Olive Drab

SPRAWDŹ

Zalety spodni taktycznych dla kobiet

To, co najbardziej doceniają kobiety podczas użytkowania tego typu spodni to swoboda ruchu i wytrzymałość materiału, a także możliwość wygodnej regulacji dzięki zastosowaniu szerokiego rzepa na wysokości pasa. Nogawka w damskich spodniach UTP została tak przygotowana, aby móc bez problemu dopasować ją na długość przez podwinięcie lub zszycie.

Niektóre modele spodni taktycznych przy dwóch przednich szlufkach na pas posiadają specjalne pętle, do których można podczepić karabińczyk. Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych, a dodatkowo Helikon przygotował ciekawą propozycję jeansowych spodni taktycznych.

Gdzie szukać bojówek dla kobiet?

Szukając wytrzymałych spodni taktycznych z prawdziwego zdarzenia, warto wziąć pod uwagę wymienione tutaj modele, ponieważ w porównaniu do propozycji „pseudobojówek” niektórych sklepów sieciowych wykazują one naprawdę ponadprzeciętną wytrzymałość. Szybko docenisz przemyślane rozmieszczenie i głębokość ich kieszeni, a także swobodę podczas aktywności fizycznej. Jeśli dodasz do tego solidność materiału, z jakiego są wykonane, to masz już odpowiedź na pytanie czy warto je mieć. Duży wybór damskich spodni taktycznych znajdziesz w sklepie Militaria.pl. Polecamy!