Skip to main content

Szukając latarki do zestawu EDC warto zainteresować się latarką Olight S10R II Baton z diodą Cree XP-L. Jest mała – ma niewiele ponad 7 centymetrów wysokości i trochę ponad dwa szerokości. Dzięki temu dobrze leży w ręce, można ją schować w każdej kieszeni i sięgnąć po nią gdy będzie potrzebna.

To maleństwo świeci tak samo mocno, jak niejedna duża latarka. Posiada wydajną diodę Cree XP-L, która wyróżnia się niskim poborem energii. Aby zapobiec przegrzaniu latarki, świeci ona pełną mocą przez 3-4 minuty, potem moc strumienia świetlnego obniża się do 60%, czyli około 300 lumenów. Czerwona dioda informuje użytkownika o wyczerpującej się baterii.

Latarka Olight I5T EOS Limited Edition – Copper – 300 lumenów

Sprawdź

Latarka Olight S30R III Baton SET – 1050 lumenów

Sprawdź

Latarka akumulatorowa Olight Baton Pro Limited Edition Titanium – 2000 lumenów

Sprawdź

Oprócz świecenia mocnym, pełnym strumieniem mamy do dyspozycji jeszcze tryb moonlight i stroboskop. Moc 0,5 lumena jest przydatna podczas nocnych wycieczek – nie oślepia użytkownika i umożliwia na przykład wygodne czytanie mapy. Tryb stroboskopu służy do sygnalizacji alarmowej lub dezorientacji przeciwnika.

Latarka jest odporna na uszkodzenia i zanurzenie w wodzie na głębokość jednego metra przez 30 minut. Oznacza to, że można z nią nawet płynąć przez ten czas. Szczelne uszczelki nie dopuszcza do zniszczenia elektroniki. Korpus z aluminium lotniczego zapewnia odporność na upadek z półtora metra, czyli po wypadnięciu z ręki lub spadnięciu z biurka na obudowie nie powinno powstać wgłębienie.

OlighS10R II Baton jest sprzedawany w komplecie z akumulatorem i stacjonarną ładowarką. Można ją ustawić wygodnie na biurku i ładować przez port USB. Mocny magnes trzyma latarkę w stacji ładującej, co sprawia, że możemy ją także ładować podczas jazdy samochodem, jeśli zaopatrzymy się w przejściówkę USB do gniazda zapalniczki.

Latarkę Olight S10R II Baton kupisz na stronie Militaria.pl. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem produktów Olight w Polsce, więc dokonując zakupu u nas masz pewność, że kupujesz oryginalny sprzęt.

Napisz coś...