Skip to main content

Oprócz małych strzelanek w gronie znajomych, latem można wziąć udział w większych imprezach ASG, zorganizowanych z rozmachem. Sprawdź, gdzie warto się wybrać, czy zostały jeszcze miejsca i szykuj się na przygodę!

Wybierając imprezę airsoftową sprawdź dokładnie informacje podane przez organizatora, czyli warunki udziału, zasady obowiązujące podczas rozgrywki oraz co trzeba zabrać ze sobą. Podczas rozgrywek restrykcyjnie pilnuje się przestrzegania zasad, ponieważ od tego często zależy bezpieczeństwo użytkowników.

Combat Alert

Jedne z najbardziej znanych i największych wydarzeń, zwane szkoleniem proobronnym z wykorzystaniem replik ASG ze względu na charakter imprezy. Ekipa Combat Alert działa cały rok, organizując terenowe oddziały, a zimą i latem manewry Combat Alert. Jest to ogromna impreza, odbywająca się na poligonie o powierzchni 160 metrów kwadratowych w Orzyszu. Manewry trwają 24 godziny bez przerwy, biorą w nich udział czołgi, wozy bojowe piechoty, transportery opancerzone, ciężarówki wojskowe. Rozgrywki ASG poprzedza szkolenie wojskowe.

W tym roku letnie Manewry Combat Alert odbędą się 4-8.07.2018, zapisy są już zamknięte. Jako impreza towarzysząca organizowana jest walka czołgów, pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego z pozoracją pola walki zaplanowano na 14.07.2018, wstęp wolny. Militaria.pl jest jednym ze sponsorów imprezy.

Więcej informacji: www.combatalert.com

Karabinek szturmowy AEG M15 S.I.R. – desert Karabinek szturmowy AEG M15 Devil Carbine 10 Karabinek szturmowy AEG Specna Arms SA-C06 CORE
Karabinek szturmowy AEG M15 S.I.R. - desertZobacz Karabinek szturmowy AEG M15 Devil Carbine 10Zobacz Karabinek szturmowy AEG Specna Arms SA-C06 COREZobacz

 Misja Afganistan

Jak sami o sobie piszą: ,,Misja Afganistan”, to cykl imprez airsoftowych z elementami MilSima (Military Simulation) i LARPa (Life Action Role Playing game). Zlot odbywa się na terenie starych kamieniołomów znajdujących się na górze Kamnica, teren gry ma 250 hektarów zróżnicowanego terenu. Scenariusz tegorocznej edycji będzie koncentrował się na działalności sił ISAF w Afganistanie. Organizatorzy chcą się oprzeć na LARPowym klimacie, a mniej na strzelance. Na zlocie spotkacie rozbudowane wsie, zwierzęta hodowlane, bazary i obozowiska.

Zlot Misja Afganistan odbędzie się 5-8.07.2018. Zapisy zostały zamknięte, ale ekipa nadal poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji. Militaria.pl jest jednym ze sponsorów imprezy.

Więcej informacji: misjaafganistan.com.pl

Kulki ASG biodegradowalne Specna Arms Core 0,25 g 1 kg Kulki biodegradowalne ASG Open Blaster 0,20g 3000 szt. Kulki ASG Gold Fire 0,25g 3000 szt.
Kulki ASG biodegradowalne Specna Arms Core 0,25 g 1 kgZobacz Kulki biodegradowalne ASG Open Blaster 0,20g 3000 szt.Zobacz Kulki ASG Gold Fire 0,25g 3000 szt.Zobacz

OldTown

Ta impreza jest wyjątkowa pod innym względem. Jest to postapokaliptyczny LARP w stylu MadMaxa. Fabuła trwa sto godzin, organizatorzy oczekują przybycia tysiąca graczy. Ten festiwal wymaga posiadania dopasowanego do klimatu stroju i repliki ASG, należy także zapoznać się wcześniej ze scenariuszem i wybrać frakcję.

OldTown odbywa się na lotnisku Kluczewo (pod Stargardem) w dniach 13-19.07.2018. Zapisy są jeszcze otwarte!

Więcej informacji: oldtownfestival.net

Letnie imprezy ASG 2018 – Inne wydarzenia

Więcej informacji o lokalnych wydarzeniach znajdziesz tu: wmasg.com i tu: softgame.pl.

Napisz coś...