Skip to main content

Wiatrówka Air Arms TX200 HC to produkt renomowanej, brytyjskiej firmy, łączącej w swoich produktach tradycyjny wygląd z nowoczesnymi technologiami. Ich wiatrówki wykonane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

TX200 występuje w kilku wersjach. Wersja HC, czyli Hunter Carabine ma krótszą o około 5 centymetrów lufę niż wersja standardowa – Mk.3. Wybranie drewna orzecha do produkcji łoża i kolby pozwoliło zmniejszyć wagę w stosunku do wersji z drewna bukowego. Orzechowa osada bardzo ładnie się prezentuje a ozdobne ryflowania w miejscach, gdzie kładzie się dłonie przy celowaniu i strzale, dodatkowo zwiększają wrażenia estetyczne. Oprócz roli dekoracyjnej mają także zastosowanie praktyczne – poprawiają chwyt, gdy dłonie są mokre.

Karabinek posiada dwustopniowy spust, który można dodatkowo regulować. Pozwala to na dostosowanie czułości do własnych preferencji. Dźwignia, za pomocą której odsłaniamy komorę ładowania, posiada system podwójnego cylindra odciąganego razem ze sprężyną. Specjalna blokada nie pozwala na zwolnienie tłoka, dopóki dźwignia napinająca i wewnętrzny tłok nie zostaną prawidłowo zamknięte. Parametry techniczne wiatrówki możesz sprawdzić na naszej stronie.

Wiatrówka Air Arms TX200 HC

Sprawdź

Śrut Gamo Pro Match 4,5 mm 500szt

Sprawdź

Kulochwyt wiatrówkowy z tarczami – stożek

Sprawdź

Spust jest automatycznie blokowany podczas naciągania sprężyny. Przed samym strzałem blokadę można wygodnie zwolnić kciukiem. Do celowania wymagana jest luneta – wiatrówki TX200 nie posiadają wbudowanej ani dołączonej osobno muszki i szczerbinki. Szyna montażowa to standard w wiatrówkach, czyli 11 mm. Przy wyborze lunety oraz montażu nie musimy się ograniczać co do długości czy wysokości. Komora ładowania jest umieszczona pod kątem, co powoduje, że przy ładowaniu nie zahaczymy o długi celownik optyczny nawet na niskim montażu.

Wiatrówka Air Arms TX200 HC jest od ponad 25 lat w ofercie firmy, znana z wysokiej jakości wykonania oraz niezwykle precyzyjnych strzałów, jest częstym wyborem w strzelectwie Field Target. Powtarzalność strzału na odległościach do 50 metrów jest wyjątkowo duża a praca wiatrówki podczas zwalniania sprężyny jest bardzo spokojna. Nie odczuwa się dużego szarpnięcia, spust działa lekko i dodatkowo można go regulować pod indywidualne preferencje.

Śrut H&N Baracuda Power 4,5 mm 300 szt.

Sprawdź

Luneta celownicza Hawke Sidewinder 8-32×56 20x 1/2 MilDot IR

Sprawdź

Montaż Hawke 2-częściowy wysoki 30 mm

Sprawdź

Oczywiście trzeba najpierw zebrać odpowiednie umiejętności w strzelectwie i pamiętać o dobrym celowniku optycznym oraz wysokiej jakości śrucie. Warto najpierw oswoić się z wiatrówką, a w raz z poziomem doświadczenia będzie rosnąć satysfakcja ze strzelania. W sklepie militaria.pl znajdziesz wiele tarcz przeznaczonych do treningu strzeleckiego.

Napisz coś...