Skip to main content

Metal czy tworzywo? Blow back czy jego brak? To tylko kilka z pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć przy wyborze wiatrówki krótkiej. Przygotowaliśmy listę dziesięciu wiatrówek krótkich, która powstała w oparciu o ich zalety, opinie użytkowników oraz wyjątkowe cechy każdego modelu. Sprawdź też pełną ofertę wiatrówek pistoletów dostępną na naszej stronie.

Wiatrówka CyberGun Swiss Arms P1911 Blow Back 4,5 mm

Zestawienie otwiera licencjonowana replika-wiatrówka sławnego na całym świecie pistoletu P1911. Wykonana została jak palny pierwowzór – w większości z metalu. W wiatrówce zastosowano system odrzutu Blow back, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś strzelał z prawdziwej broni. Colt strzela śrutem BB, a zasilany jest 12 g nabojem CO2. Na wiatrówce umieszczone zostały oryginalne oznaczenia modelu i firmy Swiss Arms. Model doskonały dla osób szukających pełnego odwzorowania detali.

Wiatrówka CyberGun Swiss Arms GSG P92 4,5 mm

Drugim modelem na naszej liście jest trochę większy pistolet. Podobnie jak poprzednia, wiatrówka wykonana została z metalu i tworzywa sztucznego. Ten model również został wyposażony w system Blow back. Dzięki takiemu zastosowaniu, strzelanie możesz traktować jako trening strzelecki. Beretta strzela śrutem BB, a zasilany jest 12 g nabojem CO2. Bardzo przystępna cena i licencjonowane oznaczenia czynią z tej wiatrówki idealny wybór dla początkującego strzelca.

Swiss Arms P1911

Swiss Arms P1911

Wiatrówka Sig Sauer P226 4,5 mm

Kolejna wiatrówka w naszym zestawieniu to również odpowiednik znanego i cenionego na całym świecie pistoletu – Sig Sauer P226. Wiatrówka wykonana została z metalu i tworzywa sztucznego. Model ten w przeciwieństwie do większości wiatrówek krótkich strzela śrutem grzybkowym. Wyposażony jest w system odrzutu Blow back, a pod lufą umieszczona została szyna montażowa zgodna ze standardem Weaver. Na pistolet naniesione zostały oryginalne oznaczenia Sig Sauer – nie są to tylko same oznaczenia, ponieważ wiatrówka produkowana jest USA przez firmę Sig Sauer. Model P226 występuje zarówno w kolorze czarnym jak i piaskowym.

Wiatrówka CZ P-01 Shadow 4,5 mm

Licencjonowana wiatrówka-pistolet CZ 75 P-01 Shadow to jeden z ciekawszych modeli na naszej liście. Wygodny chwyt, światłowodowa muszka oraz szyna montażowa pod lufą to tylko kilka z wielu zalet tego modelu. Wiatrówka wykonana została w większości z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wyposażona w spusty typu DAO oraz chwyt o antypoślizgowej fakturze. Strzela śrutem kulistym typu BB i zasilana jest sprężonym dwutlenkiem węgla. Na pistolet naniesione zostały oznaczenia producenta Česká Zbrojovka.

Wiatrówka Bersa Thunder 9 Pro 4,5 mm

Bersa Thunder 9 Pro to licencjonowana replika argentyńskiego pistoletu. Duża i wygodna wiatrówka wykonana w większości z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Zasilana jest sprężonym dwutlenkiem węgla i strzela śrutem kulistym BB. Na chwyt nienaniesiona została antypoślizgowa faktura, więc nawet gdyby przyszło nam strzelać w deszczu, pistolet nie wyślizgnie się z ręki. Pod lufą umieszczona została szyna montażowa zgodna ze standardem Weaver, co umożliwia montaż dowolnego akcesorium. Wydajny układ gazowy zapewni nam aż do 80 strzałów z jednej kapsuły CO2.

Wiatrówka Beretta Elite II 4,5 mm

Starannie wykonana replika-wiatrówka pistoletu Beretta Elite II. Głównym komponentem tworzącym wiatrówkę jest wytrzymałe tworzywo sztuczne. Chwyt pistoletowy pokryty został antypoślizgową fakturą, a pod lufą umieszczono szynę montażową zgodną ze standardem Weaver. Warto zwrócić uwagę na niemal pełny zestaw startowy w tym modelu. Do wiatrówki producent dołącza paczkę śrutu BB oraz okulary ochronne, więc jedyne co potrzeba to nabój CO2 12 g, aby rozpocząć naszą przygodę strzelecką. Dodatkowo na pistolet naniesione zostały licencjonowane oznaczenia firmy Beretta oraz modelu Elite.

Wiatrówka CZ75 P-07 Duty Blow Back 4,5 mm

Wierna replika czeskiego pistoletu CZ75 wykonana została jak palny pierwowzór – z metalu i tworzywa sztucznego. W wiatrówce zastosowano system odrzutu Blow back, który porusza zamkiem i daje wrażenie strzelania z prawdziwej broni. Żebrowanie na zamku gwarantuje pewny chwyt podczas przeładowania, a antypoślizgowa faktura chwytu pistoletowego zabezpiecza przed ślizganiem się wiatrówki w dłoni. Dodatkowo na przyrządy celownicze naniesione zostały białe oznaczeni, dzięki czemu łatwo jest je zgrać nawet w warunkach ograniczonego oświetlenia. CZ75 zasilany jest sprężonym dwutlenkiem węgla i wystrzeliwuje śrut kulisty BB. Na wiatrówce umieszczono oznaczenia producenta Česká Zbrojovka.

Wiatrówka Sig Sauer P320 4,5 mm

Młodszy i nowocześniejszy brat wcześniej opisywanego przez nas Sig Sauera. Wiatrówka Sig Sauer P320 – podobnie jak poprzednik – strzela śrutem grzybkowym Diabolo, jednakże zasilana jest z zupełnie innego magazynka o pojemności aż 30 śrucin. Wyposażona jest w system Blow back, dzięki któremu poczujemy się jak na prawdziwej strzelnicy. Dodatkowo pod lufą umieszczona została szyna montażowa w standardzie Weaver. Podobnie jak model P226 – P320 jest produkowany przez firmę Sig Sauer oraz występuje w kolorze czarnym i tan. Jako ciekawostka model P320 został pistoletem służbowym w US Army, w przetargu pokonał wiele znanych konkurentów, w tym markę Glock.

wiatrówka SigSauer p320

SigSauer p320

Wiatrówka CZ 75D Compact 4,5 mm

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kompaktowa replika broni palnej. Napędzana kapsułami CO2 i strzelająca śrutem z prędkością nawet 124 m/s. Wiatrówka CZ 75D Compact została wykonana z tworzywa sztucznego, które może przypominać gumę. Taki materiał zapewnia pewny chwyt w każdych warunkach. Model ten waży trochę ponad 0,5kg, dzięki czemu sprawdzi się również dla młodszych strzelców i osób mniej doświadczonych. Polecamy tę wiatrówkę również osobom dorosłym z małymi dłońmi.

Wiatrówka CyberGun Swiss Arms P84 Full Metal 4,5 mm

Naszą listę zamyka niewielka wiatrówka wykonana z metalu. Wzorowana na broni palnej z oryginalnymi oznaczeniami Swiss Arms. Jak pozostałe strzela na kulki BB 4,5 mm i zasilana jest kapsułą CO2. Ciekawy wybór, jeśli szukasz czegoś niewielkich rozmiarów ze skutecznym zasięgiem do 15 metrów.

Twoja wiatrówka marzeń

Wiatrówki krótkie występują we wszelkich formach – od replik po modele autorskie z pełną paletą wyposażenia i dodatków, dlatego każdy znajdzie dla siebie model o najlepszych parametrach. Ceny wiatrówek z naszej listy oscylują w zakresie 99 zł do niecałych 500 zł. Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujecie, pamiętajcie by zawsze strzelać z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa – przede wszystkim pamiętajcie o okularach ochronnych  dla wszystkich uczestników zabawy! Szczegóły działania wiatrówki znajdziecie w naszej infografice, a sposób na jej konserwację w naszym poradniku.

dostawa na następny dzień

Napisz coś...