Skip to main content

Szczęśliwie dla fanów dobrej zabawy, do grona wiatrówek z możliwością strzelania w trybie automatycznym dołączył ostatnio nowy zawodnik: Crosman AK1 Full Auto. Karabinek jest pierwszym przedstawicielem nawiązującym do kultowego Kałasznikowa w serii automatycznych replik CO2 od firmy Crosman 
 
Wiatrówka wiernie odwzorowuje wagę i wymiary palnego pierwowzoru. Także ilość amunicji w magazynku jest zbliżona do tego, co oferuje prawdziwy „kałach”. W zasilanym sprężonym gazem karabinku nie zabrakło również systemu blow back. Zapewnia on odczuwalny odrzut przy każdym strzale, co dodatkowo zwiększa nie tylko realizm, ale i atrakcyjność rozrywki. Po zmianie magazynka przyjdzie nam zwolnić zamek blokujący się w tylnym położeniu. 

Rekreacja i trening – wykorzystanie wiatrówki Crosman AK1

Frajda – to kluczowe słowo, którego trzeba użyć do scharakteryzowania Crosmana AK1. Tryb full auto gwarantuje, że strzelanie rekreacyjne jest dynamiczne, a wręcz żywiołowe, jeśli weźmiesz pod uwagę, że karabinek osiąga szybkostrzelność na poziomie 1400 śrucin na minutę! Rozrywka jest także niezwykle efektowna, gdy w szybkiej sekwencji uda Ci się pokonać hordę tekturowych zombie, groźnie spoglądających puszek po napojach lub innego „przeciwnika”, którego postawisz na drodze AK1. 
 
To wszystko nie przyćmiewa na szczęście możliwości wykorzystania wiatrówki do treningu strzeleckiego. Dzięki realistycznej i uniwersalnej konstrukcji z Crosmanem w rękach poćwiczysz zarówno obsługę karabinka, jak i strzelanie o charakterze bardziej sportowym, choćby w połączeniu z celownikiem optycznym bądź optoelektronicznym. 

wiatrówka crosman ak1

Wiatrówka Crosman AK1 Full Auto

Sprawdź
śrut bb 4,5 mm

Śrut stalowy BB Black Devils 4,5 mm 1500 szt.

Sprawdź
tarcza wiatrówkowa

Tarcze sylwetkowe „Zombie Hunter” – pakiet 10 szt.

Sprawdź

Crosman AK1 – czym się charakteryzuje?

Wiatrówka Crosman AK1 w swoim wzornictwie oraz funkcjonalności to nowoczesne spojrzenie na konstrukcje spod szyldu Kałasznikowa. 
 
Dostajesz do dyspozycji praktyczną kolbę z 5-pozycyjną regulacją długości, antypoślizgową stopką oraz możliwością złożenia na lewą stronę. Chwyt pistoletowy pewnie leży w dłoni dzięki chropowatej powierzchni. Bogaty zestaw szyn montażowych natomiast umożliwia osadzenie dodatkowego wyposażenia. Fabryczne przyrządy celownicze to stała muszka i regulowana szczerbinka. Nie zabrakło również znanego z palnego odpowiednika selektora trybu ognia, znajdującego się nad spustem. 
 
Od strony technicznej mamy do czynienia z wiatrówką zasilaną sprężonym dwutlenkiem węgla, którego źródłem są 2 kapsuły 12 g umieszczane w magazynku. Naboje CO2 współdzielą przestrzeń wewnątrz magazynka z 28 stalowymi śrucinami typu BB w kalibrze 4,5 mm. Korpus karabinka wykonano z tworzywa wzmocnionego włóknami nylonowymi. Lufę oraz mechanizmy wiatrówki wykonano z metalu. 

wiatrówka crosman ak1

Jakie akcesoria warto dobrać?

Do korzystania z karabinka niezbędne są oczywiście naboje CO2 oraz sporo śrutu BB. Pamiętaj, by korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Dobrej jakości śrut gwarantuje powtarzalne strzelanie bez zacięć, a odpowiednie kapsuły pozwolą utrzymać stabilną prędkość wylotową. 
 
Rozrywkę możesz urozmaicić sobie dodatkowymi akcesoriami. Zaczynając od wyposażenia do samego karabinka, warto pomyśleć o dodatkowym magazynku. Zwiększy on potencjał dynamicznego strzelania. Grzbietowa szyna pozwala na zamontowanie celownika optycznego do strzelania tarczowego lub kolimatora, kiedy zależy Ci na szybkim trafieniu w cel. 

Zespół frontowych szyn RIS/Picatinny umożliwia wzbogacenia karabinka o szerokie spektrum dodatków. Oświetlenie taktyczne przyda się w trakcie wieczornej zabawy, wskaźnik laserowy uatrakcyjni celowanie, a ergonomiczny chwyt pionowy poprawi wygodę strzelca. 

Cały niszczycielski potencjał karabinka, jak i Twoje emocje, musimy finalnie gdzieś skierować. Na pomoc przychodzi duży wybór celów. Nie może w nim zabraknąć całego przekroju wrogów łypiących na Ciebie z tarcz sylwetkowych. Mogą to być tajni agenci, terroryści, żołnierze, zombiaki i kosmici. Crosman AK1 pozwoli nawiązać walkę także z metalowymi celami sylwetkowymi. 
 
Jak w przypadku każdej wiatrówki, ciekawym i bezpiecznym rozwiązaniem są także klasyczne kulochwyty. Kilka sztuk przy ciekawym rozłożeniu będzie świetnie imitować potyczkę z licznymi przeciwnikami. 
 
Nie zapominaj też o akcesoriach ochronnych – nieodzownym minimum przy zabawie z wiatrówką są okulary strzeleckie. 

magazynek do crosman ak1

Magazynek Crosman do wiatrówki CO2 AK1 Full Auto

Sprawdź
latarka taktyczna do wiatrowki

Latarka Olight Odin z montażem – 2000 lumenów

Sprawdź
kulochwyt do ak1

Kulochwyt wiatrówkowy Swiss Arms stożek z tarczami

Sprawdź

Crosman AK1 i inne karabinki full-auto

Linia wiatrówek Full-Auto, poza CrosmanAK1, obejmuje wiele innych, interesujących konstrukcji. Są to karabinki wzorowane na niezwykle popularnym M4, ale także pistolet. Jeśli zastanawiasz się, który będzie najlepszy dla Ciebie, zachęcamy do zapoznania się z kategorią karabinków full-auto na Militaria.pl. Z kolei jeśli interesują Cię również klasyczne wiatrówki, możesz zerknąć do naszego wpisu o 10 modelach wartych uwagi.

 

Napisz coś...