Skip to main content

Zastanawiasz się, co kupić na prezent z okazji Dnia Dziecka, a nie chcesz by był to kolejny samochód na stery czy klocki lego? W artykule przedstawiamy 5 pomysłów na upominek z naszej oferty, które mogą być sposobem na dobrą zabawę i szansą na długoletnie zamiłowanie do danej aktywności. Proponowane produkty sprawdzą się dla dzieci poniżej 10 roku życia oraz dla nastolatków. 

Odzież i akcesoria wojskowe 

Wiele dzieci marzy o tym, by kiedyś zostać żołnierzem. Odzież wojskowa w kamuflażu może okazać się strzałem w dziesiątkę dla młodych miłośników militariów. W naszej ofercie znajdziesz spodnie, koszulki, kurki i bluzy dla najmłodszych w różnych wzorach kamuflażowych. Dodatkowo możesz pomyśleć o większym zestawie wraz z plecakiem oraz innymi akcesoriami militarnymi.  

Odzież wojskowa dla dzieci charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością na przetarcia oraz rozdarcia, dzięki czemu posłuży zdecydowanie dłużej niż standardowe ubrania z sieciówek. Z tego względu jest to również dobry wybór dla dziecka, jeśli te lubi często bawić się na podwórku z kolegami lub koleżankami, czy często biega po lesie. 

Wojskowa odzież w kamuflażu dla dzieci sprawdzi się także na rodzinnych biwakach, grzybobraniu czy wędkowaniu. 

Wiatrówka Crosman 1077 4,5 mm

Wiatrówka długa na naboje CO2 

Lubisz postrzelać z wiatrówki i chciałbyś nauczyć tego hobby również swoje dziecko? A może to Twój syn lub córka od dawna wspominają Ci o tym, że chciałyby postrzelać z wiatrówki, ale nie miałeś do tej pory zapoznać się z tematem? Teraz jest na to odpowiednia pora! 

Dla dzieci do nauki najlepsze będą wiatrówki napędzane nabojem CO2, ze względu na prostotę ich obsługi i brak konieczności łamania lufy, do czego potrzebne jest użycie sporej siły. W przypadku napędzania nabojami gazowymi, po przebiciu kapsuły i załadowania magazynku, można z takiej wiatrówki oddać kilka lub kilkanaście strzałów z rzędu. Dobrym przykładem lekkiej, łatwej w obsłudze wiatrówki jest Crosman 1077. Dzięki wykonaniu z tworzywa sztucznego waży zaledwie 1,7 kg (dla porównania wiatrówki drewniane dla dorosłych ważą czasami nawet 3 kg). 

Lekka wiatrówka na naboje CO2 to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka dla trochę starszych i silniejszych chłopców i dziewczynek. Może to być jednak początek ciekawej przygody i nowego zainteresowana na długie lata. Pamiętaj jednak o tym, by dziecko zawsze strzelało pod Twoją opieką, by nie zrobiło krzywdy sobie i innym osobom lub zwierzętom. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty wiatrówek juniorskich na naszej stronie.

Wykrywacz metali dla dzieci 

Wykrywacz metali to dobry pomysł na prezent, jeśli sam jesteś poszukiwaczem potencjalnych skarbów i lubisz zabierać swoją pociechę ze sobą. Dziecko może w ten sposób samo doświadczać, jak to jest szukać cenne znaleziska pod ziemią. Będziesz miał dobrego kompana i zwiększycie swoje szanse. W ofercie mamy dedykowane wykrywacze dla najmłodszych z firmy Nokta Makro. Oferujemy dwa modele: Midi dla dzieci w wieku 8-12 lat oraz Mini od 4-8 lat. Różnią się między sobą ilością dostępnych funkcji, trybów pracy, poziomami czułości oraz wielkością i wagą. 

Nóż na prezent z okazji Dnia Dziecka 

Marzy się Twojemu dziecku harcerstwo? A może chcesz by uczuło się samodzielności i odpowiedzialności na piknikach, biwakach czy wypadach na ryby? Nóż składany lub z głownią stałą może być w obu przypadkach dobrym pomysłem. Pod Twoją opieką możesz nauczyć młodszego użytkownika podstawowej pracy z nożem w terenie i domu.  

W naszej ofercie znajdziesz modele dedykowane dla najmłodszych. Charakteryzują się one przede wszystkim pewnym chwytem oraz zaokrągloną końcówką. Takie rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo bez utraty właściwości tnących noża. 

prezent z okazji dnia dziecka
Lornetka Blackfire 8×21

Kompaktowa lornetka dla najmłodszych 

Dzieci są ciekawe świata i dlatego uważamy, że kompaktowa lornetka to świetny prezent z okazji Dnia Dziecka. Taką lornetkę Twoje dziecko będzie mogło używać na co dzień do obserwacji ptaków i innych dzikich zwierząt oraz sprawdzi się na różnych wycieczkach. W naszej ofercie znajdziesz lornetki między innymi takich producentów jak Bushnell czy Blackfire o zróżnicowanych parametrach. Wiele modeli jest odporna na zachlapania lub całkowicie wodoodporna, co jest ważne w szczególności dla dzieci, dla których deszcz to nie przeszkoda by wyjść na dwór i się pobawić. 

Łuk dla dziecka 

Łuk to popularny pomysł na prezent dla trochę starszych dzieci i młodzieży. Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie spędzanego czasu poza domem dla rodziców i dzieci. Możesz organizować mini zawody rodzinne lub zapisać syna bądź córkę do klubu łuczniczego, gdzie pod okiem trenerów nauczy się odpowiedniej postawy i obsługi łuku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa swojego i osób znajdujących się dookoła. 

Decydując się na łuk dla dziecka, zwróć przede wszystkim uwagę na siłę naciągu. Wartość ta jest zależna od wieku i płci dziecka. Dla chłopców w wieku do 12 lat siła naciągu nie powinna być wyższa niż 20 LBS oraz nie większa niż 28 LBS dla wieku 12-18 lat. Dla dziewczynek wartości te przedstawiają się nieco inaczej. Do 12 lat wybierz łuk z maksymalną siłą naciągu do 16 LBS i 22 LBS dla nastolatek w wieku 12-18 lat. 

Jeśli kupujesz zestaw z łukiem i akcesoriami, powinien on zawierać już strzały z bezpiecznymi grotami. W przypadku, gdy kupujesz osobno łuk i strzały, zwróć uwagę na to, by groty były zaokrąglone. Taka strzała nadal skutecznie trafi w cel i wbije się w tarczę, ale brak ostrego grotu zmniejszy ryzyko skaleczenia siebie czy innych. 

Jaki prezent dla dziecka wybrać? 

Przedstawione propozycje z pewnością będą strzałem w dziesiątkę dla wielu dzieci. Pozwolą na rozwinięcie nowych, ciekawych pasji, poprawę sprawności fizycznej dzięki zwiększonej aktywności np. podczas strzelania z łuku czy poznanie nowych kolegów i koleżanek o podobnych zainteresowaniach w klubach sportowych. Wybór konkretnego przedmiotu należy do Ciebie. 

Jeśli jesteś preppersem i chcesz nauczyć przygotowywania się na trudne czasy również swoje dziecko, to z pewnością dobrym pomysłem będzie zestaw dobrej odzieży, plecaka, noża i kilku innych akcesoriów (np. krzesiwo), które pomogą rozpalić ognisko czy rozbić obóz. Jeśli zechcesz skomponować taki zestaw, to polecamy zapoznać się także z artykułem na temat plecaka ucieczkowego dla dziecka. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Militaria.pl i wybrania prezentu z okazji Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje pomogą podjąć decyzję, a jeśli nie, to na naszej stronie znajdziesz inne akcesoria, które sprawdzą się na prezent dla najmłodszych, jak np. karabinek czy pistolet asg na kulki. 

Napisz coś...