Skip to main content

Wypad w góry, spotkanie na mieście, spokojny wieczór w domu – bez względu na to, w jaki sposób świętujesz ostatni dzień roku, chcemy byś pamiętał o swoim bezpieczeństwie. W tym wpisie podpowiemy, jak się zachować i w co warto się uzbroić w tym szczególnym dniu, by bezpiecznie spędzić Nowy Rok.

Niezbędne akcesoria na wędrówki 

Zimowe wędrówki górskie to jeden ze sposobów spędzania Sylwestra, na który decyduje się sporo osób. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych form świętowania w tym dniu. O czym warto pamiętać przed wyjściem na szlak? 

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest latarka czołowa. Wędrówki o tej porze roku mogą się wydłużyć ze względu na większy stopień trudności, a dni są krótsze niż latem. Dobre źródło światła pozwoli Ci stawiać kroki bezpiecznie, rozpoznać ścieżkę i nie zabłądzić. 

Świętuj bezpiecznie nowy rok

Latarka czołowa Olight Perun 2 Cool White Kit z opaską – 2500 lumenów

SPRAWDŹ
Świętuj bezpiecznie nowy rok

Apteczka Vera turystyczna – czerwona 
 

SPRAWDŹ
Świętuj bezpiecznie nowy rok

Piersiówka Fjord Nansen Viking 200 ml
 

SPRAWDŹ

Innym obowiązkowym elementem jest dobrze wyposażona apteczka. Nie może w niej zabraknąć folii NRC, która w razie nagłego wypadku ochroni przed wyziębieniem organizmu. Warto mieć również gwizdek ratunkowy, który pomoże wezwać pomoc. 

Wiele osób nie wyobraża sobie sylwestra bez dobrego trunku. Dlatego warto mieć ze sobą niewielką piersiówkę i wypić za zdrowie ze znajomymi. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać – zwłaszcza na trudnym szklaku. 

Na koniec pamiętaj o ciepłej odzieży. Najlepiej ubrać się warstwowo, by móc się dostosować do panujących warunków. Konieczna będzie dobra bielizna termoaktywna, ciepłe skarpety, nieprzemakalne buty i kurtka oraz raczki. 

Zapraszamy też do przeczytania innego artykułu, dedykowanego zimowym wędrówkom górskim w święta i Sylwestra.  

Bezpieczeństwo w mieście 

Zimowe wyprawy w góry nie są dla Ciebie i wolisz spędzać Sylwestra ze znajomymi w mieście? Pamiętaj, by uzbroić się w przedmioty do samoobrony. Duże zgromadzenia połączone z alkoholem mogą prowadzić do kłótni pomiędzy grupami, a niektórzy bywają zbyt agresywni i dochodzi wówczas do niepotrzebnych zamieszek. Tłumy pijanych ludzi to także świetna okazja dla kieszonkowców, więc miej oczy szeroko otwarte. Jak zadbać o własne bezpieczeństwo? 

Świętuj bezpiecznie nowy rok

Gaz pieprzowy Military Gas 50 ml – strumień
 

SPRAWDŹ

Kubotan GS David Black
 
 

SPRAWDŹ
Pałka teleskopowa GS hartowana 21" Foam Black

Pałka teleskopowa GS hartowana 21″ Foam Black

SPRAWDŹ

Podstawowym przedmiotem do samoobrony jest gaz pieprzowy. Wystarczy niewielka butelka o pojemności 50 ml, by skutecznie odeprzeć atak i uciec. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą gaz, pamiętaj, by mieć go pod ręką – najlepiej w kieszeni lub w kaburze przy pasku. Schowanie go głęboko w torebce utrudni obronę przed napastnikiem w razie konieczności. 

Innymi elementami, które możesz rozważyć jest pałka teleskopowa, kubotan czy alarm osobisty. Zajrzyj na naszą stronę i zobacz całą ofertę przedmiotów do samoobrony 

Fajerwerki to nie zabawki – zachowaj ostrożność! 

Wiele osób nie wyobraża sobie Sylwestra bez fajerwerków i huku. Mamy w związku z tym prośbę – uważaj na siebie i zachowaj wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zanim odpalisz lont upewnij się, że robisz to w bezpiecznym miejscu i na stabilnym podłożu. Rozejrzyj się także, czy nie ma osób trzecich zbyt blisko, tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożenia zdrowia. Nie pozwól także odpalać fajerwerków osobom, które są pod wpływem dużej ilości alkoholu. 

Jeśli tylko masz możliwość, staraj się to robić z dala od budynków mieszkalnych i hodowli zwierząt.

Szczęśliwego i bezpiecznego Nowego Roku! 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okazały się dla Ciebie przydatne i spędzisz Sylwestra bezpiecznie. Życzymy Ci szczęśliwego Nowego Roku! 

Napisz coś...