Skip to main content

Suplementy diety to różne preparaty, które mają wspomóc funkcjonowanie naszego organizmu. Odżywki dla sportowców to specjalny rodzaj suplementów, wpływający na poprawienie wyników sportowych. Trenując, odpowiednio się odżywiając oraz stosując właściwą suplementacje można znacząco poprawić swoje osiągi! Sprawdź jakie suplementy i kiedy warto przyjmować.  

Odżywki białkowe dla sportowców 

Kiedy intensywnie trenujesz, zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze wzrasta. A białko jest głównym budulcem naszych mięśni, dlatego trzeba go dostarczać więcej. Białko powinno pochodzić głownie z dobrze zbilansowanej diety, a dodatkowo można je suplementować, aby dostarczyć czyste białko – bez węglowodanów i tłuszczów. Plusem odżywki białkowej jest też możliwość spożycia jej dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz – na przykład po treningu lub w czasie górskiej wyprawy.  

Odzywka białkowa pomaga w utrzymaniu i budowaniu masy mięśniowej. Uzupełnia niedobory białka, dzięki czemu przyspiesza regenerację po treninguPoprawia też wytrzymałość, dzięki czemu można trenować dłużej. Białko serwatkowe dostępne w naszym sklepie szybko się wchłania, dlatego świetnie nadaje się do przyjmowania rano i po wysiłku.  

Kreatyna na wzrost mięśni 

Kreatyna jest naturalnym związkiem o strukturze podobnej do aminokwasów. Jej rola jest odnawianie cząsteczek ATP, które są podstawowym nośnikiem energii w organizmie. Dzięki temu możesz ćwiczyć dłużej i z większą intensywnością. Kreatyna ponadto stymuluje syntezę białek poprzez działanie anaboliczne i antykataboliczne. Przekłada się to na zwiększenie siły i masy mięśniowej. Jeśli chcesz zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość, to powinieneś suplementować kreatynę.  

Kreatyna jest dostępna w postaci proszku oraz kapsułek. Występuje w różnych formach – jabłczanumonohudratucytrynianiu i tak dalej. Oznacza to, z czym została połączona cząsteczka kreatyny – np. jabłczan – jedna cząsteczka kreatyny do dwóch cząsteczek kwasu jabłkowego, monohydrat – jedna cząsteczka kreatyny do jednej cząsteczki wody. Są to różne formy tego samego suplementu, mające wpływ na wchłanialność. W Militaria.pl dostępna jest kreatyna w formie monohydratu oraz mieszanka różnych form.  

Jak przygotować rower na wyprawę?

Aminokwasy BCAA dla lepszych efektów 

BCAA, czyli trzy aminokwasy rozgałęzione – leucyna, izoleucyna i walina, są szczególnie ważnymi składnikami odżywczymi w diecie sportowca. Można je dostarczyć spożywając białko w formie pokarmu lub suplementu, ale dostępne są także suplementy zawierające aminokwasy BCAA.  Są one potrzebne do zmaksymalizowania przyrostu masy mięśniowej. Podczas intensywnego treningu organizm skorzysta z aminokwasów dostarczonych z zewnątrz, zamiast w korzystać zgromadzone zapasy. W ten sposób wspiera się proces anabolizmu.  

Dodatkowo aminokwasy BCAA wspierają proces regeneracji, a także prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ten suplement pomoże Ci zbudować masę mięśniową i być gotowym do następnych treningów. Możesz sięgnąć po wersję wzbogacona w witaminę B6 wspierającą redukcję zmęczenia i mającą dobroczynny wpływ na układ nerwowy.  

Witaminy i minerały dla sportowców 

Dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych jest bardzo istotne, ale nie należy zapominać także o witaminach i minerałach. Mają one wpływ na naszą odporność, regenerację oraz ogólny stan zdrowia. Uprawiając intensywnie sport, mamy większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały, więc należy je uzupełniać z jedzeniem lub pomagając sobie suplementem diety 

W naszej ofercie znajdziesz także odżywkę potreningową, która ma składniki wpływające na dobry sen, a właśnie gdy śpimy, w naszych organizmach zachodzą istotne procesy związane z regeneracją, budową mięśni oraz produkcją hormonów.  

Suplementy diety w Militaria.pl 

W Militaria.pl znajdziesz produkty, które uzupełnią Twoja dietę w istotne składniki. Polecamy je szczególnie osobom trenującym na siłowni, intensywnie uprawiającymi sport oraz narażonym na duży wysiłek fizyczny w pracy czy podczas górskich wypraw. Znajdziesz u nas odżywki białkowe, kreatynę, aminokwasy oraz suplementy przeznaczone do spożywania przed i po treningu, które wspomagają organizm przed i po wysiłku. Sprawdź dostępne u nas suplementy diety 

DHL23:59

Napisz coś...