Skip to main content

Czy potrafisz obronić sam siebie bądź też bliskie Ci osoby? Nie każdy jest wirtuozem sztuk walki, a nawet posiadanie takich umiejętności nie zawsze daje przewagę. Późna pora, pijani ludzie – nigdy nie wiesz co może się stać. Kiedy napadnie Cię kilka osób nie masz większych szans. Oczywiście najlepiej jest unikać takich sytuacji, jednak aby zwiększyć swoje szanse polecamy zaopatrzenie się w narzędzia do samoobrony.
W tym artykule pokazujemy 5 skutecznych narzędzi, które nie rzucają się w oczy, są legalne i do tego niezmiernie pomocne.

1. Gaz pieprzowy

Bez żadnego zastanowienia na pierwszej pozycji znaleźć musi się gaz pieprzowy. Jest to niezawodne narzędzie powstrzymujące napastnika od ataku. Wystarczy jedno krótkie naciśnięcie uwalniające gaz z pojemnika, powodujące obezwładnienie osoby napierającej. Środek nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, dlatego nie powinieneś mieć oporów przed jego użytkiem.
Na plus trzeba wyróżnić wysoką skuteczność, dzięki której napastnik nie będzie miał już ochoty czy też siły na dalsze działania. Rozmiar pojemnika pozwala przechowywać takie narzędzie chociażby w kieszeni czy w specjalnie przeznaczonej do tego kaburze. Kobiety natomiast mogą swobodnie trzymać go w torebce lub kieszeni. W ofercie posiadamy gaz imitujący wyglądem opakowanie pomadki, dzięki czemu można go dyskretnie przenosić. Biegaczom i osobom aktywnym fizycznie polecamy opakowanie z opaską, którą można założyć na ramię i mieć gaz zawsze ze sobą, bez konieczności posiadania kieszeni czy plecaka.

Jak posługiwać się gazem pieprzowym?

2. Kubotan

Kubotan jest kilkunastocentymetrowym podręcznym narzędziem do samoobrony zbudowanym z twardego materiału z dość ostrą końcówką. Jego drugi koniec wyposażony jest w kółeczko, co umożliwia przywieszenie go jako breloczek przy kluczach. Nie rzuca się w oczy, więc idealnie nadaje się jako dyskretne narzędzie do samoobrony.

Kubotan doskonale spisuje się w zwarciu bezpośrednim, kiedy wiesz jak się nim posługiwać. Obrona polega na uderzaniu kubotanem w punkty witalne na ciele człowieka, uciskanie wrażliwych miejsc czy też zakładanie dźwigni. Wymagane jest więc przynajmniej podstawowe szkolenie w zakresie jego wykorzystania.

Przeczytaj więcej o kubotanach

3. Paralizator

Od bardzo dawna paralizator ukazywany jest na ekranach kin jako podstawowe urządzenie wspierające funkcjonariuszy policji. Jego działanie polega na porażeniu napastnika prądem poprzez wystające elektrody. Natychmiastowo obezwładnia powodując skurcze mięśni. Napastnik będzie odczuwał ból oraz szok po impulsie elektrycznym, a ty będziesz mieć czas na ucieczkę lub wezwanie pomocy. Większość paralizatorów wymaga bliższego zetknięcia z osobą nam zagrażającą. Dlatego możesz zaopatrzyć się w paralizator dystansowy, który wystrzeliwuje elektrody na pewien dystans. Jest to droższy rodzaj, ale umożliwia obezwładnienie napastnika z większej odległości, co jest bezpieczniejsze dla osoby broniącej się.

4. Latarka z paralizatorem

Wybierając się na wypoczynek pod namioty czy na niezwykle popularny teraz urbex nie można się obejść bez latarki. Na takich wyprawach ze względu na bezpieczeństwo istotnym jest posiadanie przedmiotu umożliwiającego obronę. Czy można połączyć narzędzie, które daje światło z narzędziem do samoobrony? Oczywiście!

Latarka z paralizatorem to przykład świetnego sprzętu 2 w 1. Oświetlając sobie teren jesteś w stanie użyć paralizatora w sytuacji, gdy niespodziewanie pojawi się napastnik. Wystarczy naciśnięcie przycisku, który i tak znajduje się pod ręką, do obezwładnienia celu. Jednocześnie oszczędzasz miejsce w ekwipunku, wykorzystując jedno urządzenie o dwóch funkcjach. Osoba postronna nie będzie się też spodziewać, że latarka jest jednocześnie narzędziem do samoobrony.

Czy paralizator może zabić?

5. Długopis taktyczny

Długopis taktyczny to trochę inna wersja opisywanego wcześniej kubotanu. Jak prawdziwy długopis posiada wkład do pisania, który spełnia swoją podstawową funkcję. Zamiast kółeczka do zawieszania, wyposażono go w klips służący do zaczepienia długopisu w kieszeni. Zastosowanie do samoobrony jest niemal identyczne, jak przy klasycznym kubotanie, czyli obrona bezpośrednia, zakładanie dźwigni oraz uciski na punkty witalne.

Dyskretne narzędzia do samoobrony

Wśród naszego asortymentu znajdziesz również inne narzędzia do samoobrony, na przykład pistolety na gaz pieprzowy i pistolety RAM. Jeśli szukasz skutecznego i dyskretnego narzędzia do samoobrony, to rozważ zaopatrzenie się w jeden z produktów polecanych w tym artykule. Dyskretne narzędzia do samoobrony na Militaria.pl – wybierz odpowiedni model dla siebie.

dostawa na następny dzień

Napisz coś...