Skip to main content

Vademecum survivalowe to kolejna książka Pawła Frankowskiego i Witolda Rajcherta dotycząca przetrwania w trudnych warunkach. Ta pozycja zawiera wiele wskazówek dla survivalowców, bushcraftowców i zupełnie zwykłych osób, które chcą się dowiedzieć, jak sobie radzić w niespodziewanych sytuacjach. Przeczytajcie, co jeszcze znajdziecie w środku, a na końcu tekstu będzie też czekać konkurs!

Vademecum survivalowe powstało na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji autorów. Nie jest to kolejny przedruk amerykańskich poradników. Dzięki temu porady zawarte w Vademecum świetnie sprawdzają się w naszych warunkach.

Książka składa się z sześciu rozdziałów oraz dodatków. Każda z części zawiera wskazówki z różnych kategorii związanych z przetrwaniem. Zaczyna się od wprowadzenia do tematyki bushcraftu i survivalu, zawierającego podstawowe informacje na temat sprzętu, odzieży, obozowania, a także kwestii prawnych związanych z na przykład z rozpalaniem ognisk czy polowaniem.

Kup książkę "Vademecum survivalowe" - Paweł Frankowski i Witold Rajchert

W kolejnych rozdziałach omówione są niebezpieczeństwa wynikające z warunków pogodowych. Jak sobie radzić podczas burzy, co robić, gdy się wpadnie do przerębla, a nawet jak przeżyć lawinę. Następnie sporo miejsca poświęcono pierwszej pomocy. Autorzy oddzielili wskazówki dotyczące przetrwania w lesie i górach od survivalu miejskiego. Większość podobnych publikacji poświęcona jest głównie metodom przetrwania w dziczy, a miasto (szczególnie obce) również potrafi być niebezpieczne.

Vademecum survivalowe to książka dla początkujących bushcraftowców i survivalowców, a także kanapowców, którzy chcą na wszelki wypadek wiedzieć, jak rozpalić ognisko i jak wydostać się z bagna. Wbrew pozorom ta pozycja nadaje się również dla bardziej zaawansowanych w sztuce przetrwania czytelników. Porządkuje wiedzę, podopowiada nowe sposoby i metody survivalu.

Na koniec obiecany KONKURS! Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki Vademecum Survivalowe z autografem autora, Piotra Frankowskiego. Żeby mieć szansę na wygraną, zamieść w komentarzu pod tym tekstem odpowiedź na zadanie konkursowe: napisz, jaką umiejętność uważasz za najważniejszą w sztuce przetrwania, odpowiedź uzasadnij. Na odpowiedzi czekamy do czwartku 30 maja 2019 włącznie. Regulamin konkursu tutaj.

Napisz coś...