Skip to main content

Obecnie możliwości opuszczania mieszkania są ograniczone. Powinniśmy wychodzić na zewnątrz tylko w uzasadnionych przypadkach. Spacery z psem są w tej sytuacji dozwoloneWyjścia rekreacyjne nie są zakazane, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Przemieszczamy się w grupach najwyżej dwuosobowych i unikamy kontaktu z innymi. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, spacer powinien być bezpieczny. 

Praktyczne akcesoria dla psów 

Wybierając się na długie spacery z psem, zaopatrzmy naszego czworonoga w praktyczne akcesoria. Przede wszystkim polecamy szelki, które są wygodne dla psa i dla właściciela. W porównaniu do zwyklej obroży, szelki są bezpieczniejsze dla psiego kręgosłupa i krtaniGdy pies szarpnie, to ciężar rozkłada się na większą powierzchnię, co wpływa na lepszą amortyzację. Odczuje to także opiekun. Nawet większego, niesfornego psa łatwiej prowadzi się na szelkach. 

Smycz jest konieczna na spacerach. Kiedyś popularne były automatyczne smycze, które nadają się właściwie tylko dla małych psów. Jeśli chcesz mieć solidną linkę, która nie zerwie się w nieoczekiwanym momencie, to najlepsza będzie smycz pleciona z taśmy poliamidowej. Mamy także w ofercie smycze z amortyzatorem – idealne dla psów w trakcie szkolenia, dużych psów i na górskie wycieczki. Amortyzator kompensuje szarpnięcie, dzięki czemu opiekun nie odczuje go dotkliwie.

Na wieczorne wyjścia świetne są obroże marki Nite Ize z diodami LED. Dzięki nim pies jest widoczny dla Ciebie (kiedy biega luźno), dla innych spacerowiczów, a przede wszystkim dla kierowców, kiedy idziecie po poboczu.

Smycz K9 Thorn Kong Frog z amortyzatorem – czarna

Sprawdź

Szelki dla psa K9 thorn Bravo – czarne

Sprawdź

Szelki dla psa K9 thorn Bravo – coyote

Sprawdź

Wygodne ubrania dla właścicieli 

Zwykle myśląc o wiosennych spacerach wyobrażamy sobie słoneczną pogodę oraz zielone łąki i trawy. W rzeczywistości wiosną poranki i wieczory są zimne, często pada deszcz i wieje zimny wiatr. Dlatego trzeba mieć ciepłe i komfortowe ubrania na początek wiosny. W ofercie Militaria.pl od niedawna dostępne są ubrania marki 4F. Cenione przez sportowców, turystów i wszystkich, którzy lubią wygodne ubrania dobrej jakości. Na wiosenne spacery przyda się z pewnością kurtka, która będzie chronić przed deszczem i zimnem. Jako pierwsza warstwa lub samodzielna (gdy temperatury będą wyższe) nada się bluza lub polar. Dla kobiet mamy wygodne bezrękawniki, którnie krępują ruchów i są lżejsze niż typowa kurtka. Oprócz górnych części garderoby, na spacery z psem polecamy wygodne spodnie dresowe.   

Kurtka 4F SFM003 Softshell – głęboka czerń

Sprawdź

Bluza funkcyjna 4F BLMF002 – chłodny jasny szary melanż

Sprawdź

Bezrękawnik damski 4F KUDP001 – głęboka czerń

Sprawdź

Bezpieczeństwo na spacerach 

Na wieczornym spacerze przydatna będzie latarka. Podręczne światełko oświetli trasę, więc będziecie mogli eksplorować tereny bez latarni. Poruszając się po odludnych miejscach można napotkać niebezpieczeństwo w postaci innego, agresywnego psa lub agresywnej osoby. Dlatego oprócz latarki warto mieć ze sobą gaz pieprzowy na wszelki wypadek. Pamiętaj o tym, że do obrony przed agresywnym psem służą gazy pieprzowe o niższym stężeniu OC niż gazy, których można używać na ludziach. Więcej o gazach pieprzowych przeczytasz tutaj, przeczytaj też artykuł o obronie przed agresywnym psem. 

Paralizator Sabre Tactical z latarką

Sprawdź
Bezpieczne podróżowanie w pojedynkę

Gaz pieprzowy na psy i wilki Sabre Red Protector MK3 53 ml – strumień

Sprawdź

Gaz pieprzowy Policyjny 50 ml – strumień

Sprawdź

Napisz coś...