Amerykańskie multitoole marki Swiss Tech wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Znajdziemy wśród nich modele o rozmaitym zastosowaniu, przydatne podczas codziennych czynności, a także przeznaczone do specjalistycznych działań.

Na początek maleństwo – Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1 – przypominające wyglądem klucz. Wewnątrz niego mieści się aż 6 narzędzi. Do wykorzystania mamy ostrze, które jest częściowo ząbkowane. Z łatwością otworzymy nim paczkę, kopertę czy wyjmiemy coś zapakowanego w blister. Śrubokręt krzyżakowy i śrubokręt płaski pomogą nam w dokonaniu drobnych napraw. Śrubokręt precyzyjny płaski przyda się do wykręcania/przykręcania bardzo małych śrub, występujących na przykład w urządzeniach elektronicznych. Mikrotool jest również wyposażony w otwieracz do butelek i karabińczyk, za pomocą którego przypniemy go do kółka z kluczami.

Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1

Utility Key jest rozmiaru standardowego klucza

Trochę większy od Utility Key jest Multitool Swiss Tech Modular Tool. Posiada  podobny zestaw narzędzi – nóż, śrubokręt krzyżakowy i płaski, otwieracz do butelek i zaczep. Poza tym jest wyposażony w latarkę diodową, która może się przydać do pracy w złych warunkach oświetleniowych. Dużą zaletą tego multitoola jest jego niska waga i wygodny zaczep. Karabińczyk można obsługiwać jedna ręką, dzięki czemu szybko dostaniesz się do narzędzi.

Multitool Swiss Tech Modular Tool

Modular Tool w wersji czarnej – obudowy można wymieniać

Multitool Swiss Tech Micro-Plus EX mieści w sobie 9 narzędzi. Złożony ma 4 na 5,5 centymetra, więc zajmuje bardzo mało miejsca. Po rozłożeniu zyskujemy dostęp do szczypiec przeznaczonych do chwytania różnych przedmiotów. Multitool posiada też narzędzia przydatne przy pracach elektrycznych – przecinak do drutu, narzędzie do ściągania izolacji i zaciskacz do drutu. Z tego względu dobrze sprawdzi się jako kieszonkowa pomoc dla zawodowych elektryków i domowe narzędzie do drobnych napraw. Poza tym Micro-Plus EX posiada duży i mały wkrętak płaski, wkrętaki krzyżakowe w dwóch rozmiarach i otwieracz do kapsli.

Multitool Swiss Tech Micro-Plus EX 9w1

Tylko 4 x 5,5 cm po złożeniu, a w środku aż 9 narzędzi

Wszystkie przedstawione multitoole ważą sporo poniżej 100 gramów. Niska waga i małe wymiary sprawiają, że można je zawsze nosić przy sobie i wygodnie korzystać z narzędzi w razie potrzeby. Więcej przydatnych multitooli firmy Swiss Tech.