Skip to main content

Amerykańskie multitoole marki Swiss Tech wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Znajdziemy wśród nich modele o rozmaitym zastosowaniu, przydatne podczas codziennych czynności, a także przeznaczone do specjalistycznych działań. 

Na początek maleństwo – Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1 – przypominające wyglądem klucz. Wewnątrz niego mieści się aż 6 narzędzi. Do wykorzystania mamy ostrze, które jest częściowo ząbkowane. Z łatwością otworzymy nim paczkę, kopertę czy wyjmiemy coś zapakowanego w blister. Śrubokręt krzyżakowy i śrubokręt płaski pomogą nam w dokonaniu drobnych napraw. Śrubokręt precyzyjny płaski przyda się do wykręcania/przykręcania bardzo małych śrub, występujących na przykład w urządzeniach elektronicznych. Mikrotool jest również wyposażony w otwieracz do butelek i karabińczyk, za pomocą którego przypniemy go do kółka z kluczami. 

Brelok z narzędziami True Utility Keytool 2.0

Sprawdź

Multitool True Utility Fixr

Sprawdź

Multitool Nite Ize FinancialTool Wallet II

Sprawdź
Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1
Utility Key jest rozmiaru standardowego klucza

Trochę większy od Utility Key jest Multitool Swiss Tech Modular ToolPosiada  podobny zestaw narzędzi – nóż, śrubokręt krzyżakowy i płaski, otwieracz do butelek i zaczep. Poza tym jest wyposażony w latarkę diodową, która może się przydać do pracy w złych warunkach oświetleniowych. Dużą zaletą tego multitoola jest jego niska waga i wygodny zaczep. Karabińczyk można obsługiwać jedna ręką, dzięki czemu szybko dostaniesz się do narzędzi. 

Multitool Swiss Tech Modular Tool
Modular Tool w wersji czarnej – obudowy można wymieniać

Multitool Swiss Tech Micro-Plus EX mieści w sobie 9 narzędzi. Złożony ma 4 na 5,5 centymetra, więc zajmuje bardzo mało miejsca. Po rozłożeniu zyskujemy dostęp do szczypiec przeznaczonych do chwytania różnych przedmiotów. Multitool posiada też narzędzia przydatne przy pracach elektrycznych – przecinak do drutu, narzędzie do ściągania izolacji i zaciskacz do drutu. Z tego względu dobrze sprawdzi się jako kieszonkowa pomoc dla zawodowych elektryków i domowe narzędzie do drobnych napraw. Poza tym Micro-Plus EX posiada duży i mały wkrętak płaski, wkrętaki krzyżakowe w dwóch rozmiarach i otwieracz do kapsli. 

Multitool Swiss Tech Micro-Plus EX 9w1
Tylko 4 x 5,5 cm po złożeniu, a w środku aż 9 narzędzi

Wszystkie przedstawione multitoole ważą sporo poniżej 100 gramów. Niska waga i małe wymiary sprawiają, że można je zawsze nosić przy sobie i wygodnie korzystać z narzędzi w razie potrzeby. Więcej przydatnych multitooli firmy Swiss Tech. 

Napisz coś...