Skip to main content

Jedną z sylwestrowych tradycji jest wystrzeliwanie o północy kolorowych fajerwerków i rac. Race świetlne i hukowe świetnie wyrażają radość z pożegnania starego roku i rozpoczęcia nowego. 

W czasie Sylwestra, a także imienin, urodzin czy innej uroczystej okazji, możesz wypuścić w niebo kilka efektownych rac. Do ich wystrzelenia potrzebny jest pistolet hukowy ze specjalną nasadką. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz na stronie Militaria.pl. Obsługa pistoletów hukowych jest bardzo prosta i bezpieczna. 

Race świetlne występują w wielu kolorach i wersjach, podobnie jak klasyczne fajerwerki. Po wystrzeleniu wznoszą się na około 30 metrów w górę i rozświetlają niebo różnymi kolorami i efektami wizualnymi. W zależności od rodzaju rozbłyskają jednym kolorem lub kilkoma, a niektóre opadają z deszczem błyszczących iskier. W porównaniu do zwykłych fajerwerków zaletą rac jest rozmiar – niewielkie naboje łatwo zabrać ze sobą na przykład w góry. 

Rewolwer hukowy Zoraki model K-6L 2,5″

Sprawdź

Naboje hukowe Walther 6 mm długie

Sprawdź

Race 15 mm Super Blow

Sprawdź

Oprócz świętowania ważnych okazji, pistolet hukowy i race świetlne mogą zostać wykorzystane w innych okolicznościach. Pistolet jest polecany do samoobrony – huk może przestraszyć napastnika i zaalarmować otoczenie. Race i flary sygnalizacyjne to również przedmioty służące bezpieczeństwu. Za pomocą flary można na przykład oświetlić zepsuty pojazd na poboczu. Wystrzelenie racy w górach może sygnalizować nasze położenie i ściągnąć pomoc. 

Drużyna Militaria.pl życzy swoim klientom i przyjaciołom szampańskiej i bezpiecznej zabawy w Sylwestra i pomyślności w Nowym Roku! 

Napisz coś...