Skip to main content

Szwajcarska firma Victorinox słynie z produkowania popularnych scyzoryków. Nie wszyscy wiedzą, że zajmuje się również wytwarzaniem wysokiej jakości, profesjonalnych noży kuchennych, które są cenione przez szefów kuchni. W ofercie firmy znajduje się także limitowana seria Victorinox Color Twins  – są to zestawy składające się ze scyzoryka i noża z okładzinami w soczystych kolorach. 

Takie komplety są proponowane przez firmę po raz pierwszy. Bliźniaki to scyzoryk Spartan oraz nóż z ząbkowanym ostrzem. Narzędzia pasują do siebie kolorystycznie i uzupełniają swoje funkcje. Dostępne są z intensywnie pomarańczowymi i zielonymi okładzinami. 

Zestaw Victorinox color twins pomarańczowy
Zestaw Victorinox Color Twins pomarańczowy

Zestaw jest przeznaczony do codziennego użytku, a w szczególności do zastosowań związanych ze spożywaniem posiłków na łonie natury. W sezonie wiosenno-letnim nóż i scyzoryk świetnie sprawdzą się podczas grillowania oraz będą niezastąpione na campingu. Kolorowe okładziny pozwalają łatwo znaleźć przedmioty w trawie czy w torbie podróżnej. 

Nóż z ząbkowanym ostrzem i zaokrąglonym czubkiem gładko kroi delikatne owoce i warzywa. Bardzo dobrze nadaje się do cięcia w równe, cienkie plasterki. Zaokrąglona końcówka jest bezpieczna dla użytkowników, a poza tym umożliwia smarowanie kromek masłem lub innym miękkim smarowidłem. Wbrew pozorom takie ostrze nadaje się również do krojenia steków i mięsiwa z grilla. Dobrze wyprofilowana i antypoślizgowa rękojeść ułatwia operowanie nożem nawet gdy masz mokre ręce. 

Nóż kuchenny Victorinox Black

Sprawdź

Nóż kuchenny Victorinox Blue

Sprawdź

Nóż kuchenny Victorinox Standard Paring Red

Sprawdź
Nóż z ząbkowanym ostrzem i zaokrąglonym czubkiem

Scyzoryk Spartan posiada wszystkie narzędzia ułatwiające życie pod namiotem. Jest wyposażony w ostrza o różnych rozmiarach, a także otwieracze do puszek i butelek. Bardzo przydatny jest korkociąg – otworzysz nim elegancko wino podczas pikniku. Praktyczne kółko umożliwia zaczepienie scyzoryka do szlufki lub kółka z kluczami. 

Zestaw Victorinox Color Twins będzie z pewnością często używany na campingu. Po sezonie nóż możesz włączyć do EDC, a nóż zostawić w kuchni. Taki komplet jest również dobrym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi spędzać urlop pod namiotem. 

Napisz coś...